Kapat

Not a member yet? Register now and get started.

lock and key

Sign in to your account.

Account Login

Forgot your password?

Enjeksiyon Şişirme Makinası

Yelkenciler Mühendislik müşterilerine standart şişirme makinalarının yanı sıra çok özel tasarımlı şişirme makinaları ile de hizmet vermektedir. Ambalaj, oyuncak, beyazeşya ve otomotiv sektörlerine özel projeler ile YM Şişirme Makinaları diğer rakiplerinden oldukça ileride teknolojiye sahiptir.

0,2-220 lt ile oldukça geniş bir aralığa hitap eden YM Şişirme Makinaları tek istasyon, çift istasyon, tekli ya da çoklu kafa, co-extruderli, hidrolik kafalı, azotlu, çapak almalı gibi çeşitleri ile her türlü talepleri karşılamaktadır.

Azot gazı ile ivlendirilmiş şişirme makinaları ile yüksek verim alınmaktadır. Otomotiv beyazeşya ve oyuncak sektörü için uygulanan çok yönlü hareketli şişirme makinaları ile tercih sebebidir. Yapılan ARGE çalışmaları ile yeni tasarlanan hızlı çabuk renk değişimine olanak veren ve hızlı parizon akışı ile önem kazananan yeni akümülatör şişirme kafaları ile makinalar % 30 daha verimli çalışabilmektedir. Yeni kafa dizaynı ile hem enerji, hem hammadde hem de zaman tasarrufu sağlar.

Bir şişirme makinasının kalbi olan hidrolik ünitesi Yelkenciler Mühendislik Makinalarında Alman Vickers Valfleri kullanılmaktadır. Elektrik paneli CE standartlarına göre projenlendirilmiş olup Siemens markalı ekipmanlar ile donatılmıştır. Bir dizi seri hareketin uyumlu ve hassas kontrolü için GEFRAN Kontrol Ünitesi ve BOSH/REXROTH Parizon Kontrol Üniteleri devreye girmektedir.

GEFRAN Kontrol üniteleri ile şişirme makinasındaki tüm değişkenleri anında kontrol edebilir kaydedebilir ve gerektiğinde geri çağırabilirsiniz. Sürekli kontrolün sağlandığı Kontrol Ünitesinde hammadde çeşidine  ya da kalıp çeşidine göre önceden kaydettiğiniz verileri tek tuş ile  geri çağırarak zamandan tasarruf sağlanır. YM Şişirme Makinaları önceden planlanan tarih ve saatlerde otomatik olarak ön ısı ayarlarına gelerek vardiya başlangıçlarında zaman kaybına sebep vermezler. İsteğe bağlı uzaktan erişim programları ile Kontrol Paneline intranet ya da internet üzerinden eriğim sağlanabilir.Tüm arıza kayıtlarının tutulduğu kontrol paneli makinanın güvenli çalışması için özel güvenlik sistemleri ile donatılmıştır.Elektrik-Elektronik bir makinada önemli malzemelerdir. Uzun ömürlü olması ve kolay tedarik edilebilir olması kullanıcılar için önemlidir. Bu yüzden YM Şişirme Makinalarında Siemens ya da Telemecanique ekipmanlar kullanılmıştır.Minumun elektronik gürültü sayesinde uzun yıllar sorunsuz çalışan CE standartlı elektrik ve elektronik dolabı çalışılan ortam şartlarına göre özel soğutma sistemleri ile donatılabilmektedir.